Phone Icon

CDN Firewall

یک ابزار امنیتی است که با فیلتر کردن ترافیک ورودی از طریق شبکه CDN از یک وب سایت یا برنامه وب محافظت می‌ کند. می‌ تواند ترافیک مخرب را شناسایی و مسدود کند. بین سایت و شبکه CDN قرار می‌ گیرد تا ترافیک را بررسی کرده و درخواست‌ های مضر را مسدود کند.

فایروال CDN

فایروال CDN چیست؟

فایروال یک سیستم امنیتی است که ترافیک شبکه را بر اساس مجموعه‌ ای از قوانین امنیتی، نظارت و کنترل می‌ کند. فایروال‌ ها معمولاً بین یک شبکه قابل اعتماد و یک شبکه غیرقابل اعتماد قرار می‌ گیرند و اغلب اوقات شبکه غیر قابل اعتماد، اینترنت است. فایروال CDN یا شبکه تحویل محتوا یک سیستم امنیتی است که از خدمات شبکه توزیع شده در برابر تهدیدات احتمالی محافظت می کند. برخلاف سیستم‌ های فایروال سنتی که یک شبکه محلی یا سرور تنها را ایمن می‌ کنند، یک فایروال CDN برای محافظت از نقاط حضور چندگانه (POPs) که در مکان‌ های جغرافیایی متمایز پخش شده‌ اند، طراحی شده است.

به طور خاص، فعالیت های مضر را در کل شبکه شناسایی و مسدود می کند و این شامل حملات DDoS، تزریق SQL، و انواع دیگر سوء استفاده های مخرب است. حجم عظیمی از داده‌ ها را که در سراسر جهان جابجا می‌ شوند، کنترل می‌ کند و تضمین می‌ کند که همه داده‌ ها ایمن و معتبر هستند و در طول حمل و نقل دستکاری نشده‌ اند. این با فایروال ابری متفاوت است زیرا این دیوار آتشین بر محافظت از منابع مبتنی بر ابر که معمولاً در یک مرکز داده خاص هستند، متمرکز است در حالی که فایروال CDN، محافظت از داده ها را در سراسر یک شبکه گسترده و جغرافیایی ارائه می دهد. قابل ذکر است، CDN Firewall نیز با کاهش تأخیر و بهبود سرعت انتقال داده، عملکرد سیستم را افزایش می دهد.

چرا از فایروال استفاده می کنیم؟

مورد استفاده اولیه، امنیت است. آن ها قادر هستند ترافیک مخرب ورودی را قبل از رسیدن به شبکه رهگیری نموده و از خروج اطلاعات حساس از شبکه جلوگیری نمایند.

همچنین می‌ توانند برای فیلتر کردن محتوا استفاده شوند، به عنوان مثال سازمان ها می‌ توانند یک فایروال را برای جلوگیری از دسترسی کاربران در شبکه خود به مطالب مختص مدیران پیکربندی کنند.

فایروال سی دی ان

فایروال‌ ها تنها گزینه امنیتی برای سرورهای شما نبوده و مواردی همچون WAF ،SSL و ... نیز بسیار تاثیرگذار هستند.

هر رایانه‌ ای که به اینترنت متصل می‌ شود در برابر حملات آسیب پذیر است. برخی از آن ها می‌ توانند آسیب پذیرتر از دیگری باشند و برای محافظت در برابر حملات باید سیستمی وجود داشته باشد که به عنوان دروازه بین کاربر و اینترنت عمل کند. فایروال CDN به عنوان لایه‌ ای از امنیت عمل می کند و به این صورت که کاربرانی را که مایل به دسترسی به سایت هستند، متوقف نموده و داده‌ های مورد نیاز را به کاربر نهایی می‌ رساند. با این عملکرد، کاربر نهایی را دور نگه داشته و اجازه دسترسی نزدیک به شبکه‌ های شرکت را نخواهد داد.

مزایای استفاده از فایروال CDN

بهبود عملکرد

با ارائه لایه ای از محافظت در برابر تهدیدات سایبری، حملات DDoS و سایر شکل های ترافیک مضر، عملکرد را بهبود می بخشد. این حفاظت، خدمات بدون وقفه را به کاربران قانونی تضمین می کند و در نتیجه تجربه کاربر از سایت را بهبود می بخشد.

امنیت پیشرفته

به عنوان اولین خط دفاع در برابر حملات سایبری مانند حملات DDoS (Distributed Denial of Service)، تزریق SQL و اسکریپت بین سایتی (XSS) عمل می کند. ترافیک ورودی به سایت را فیلتر می کند و هرگونه ترافیک مشکوک یا مخرب را قبل از رسیدن به سرور مسدود می کند. بنابراین سرور ابری یا فیزیکی را در برابر تهدیدات احتمالی محافظت می کند و تضمین می کند که فقط ترافیک قانونی اجازه دسترسی به وب سایت را دارد.

کاهش زمان خرابی

تهدیدات آنلاین مختلف مانند حملات DDoS که اغلب سرور را بیش از حد بارگذاری و درخواست ارسال می کنند که منجر به خرابی و از دسترس خارج شدن سایت می شود. فایروال CDN ترافیک ورودی را فیلتر می کند و فقط به درخواست های صادقانه اجازه دسترسی به سایت را می دهد. این امر خطر از دسترس خارج شدن سرور توسط ترافیک مخرب را کاهش می دهد و در نتیجه اطمینان می دهد که وبسایت برای کاربران قانونی در دسترس باقی می ماند.

صرفه جویی در هزینه

 این کار را با بهینه سازی انتقال داده بین کاربران و سرورها انجام می دهد، از این رو منابع مورد نیاز برای مدیریت بارهای ترافیک را به حداقل می رساند. با توزیع موثرتر ترافیک شبکه، نیاز به ارتقاء زیرساخت های گران قیمت را کاهش می دهد در نتیجه می تواند هزینه های عملیاتی و نگهداری را به میزان قابل توجهی برای مشاغل کاهش دهد.

مقیاس پذیری

به عنوان حافظه پنهان برای محتوای ثابت عمل می کند و بار روی سرور مبدا را کاهش می دهد و عملکرد آن را بهبود می بخشد. حجم زیادی از ترافیک ورودی را می توان بین چندین سرور در شبکه، توزیع کرد که هر کدام مکان های جغرافیایی متفاوتی را ارائه می دهند. این به یک وب سایت اجازه می‌ دهد تا به طور همزمان به کاربران بیشتری بدون بارگذاری بیش از حد سرور سرویس دهد بنابراین سیستم را قادر می‌ سازد تا مقیاس هموار شود.

به طور کلی، استفاده از فایروال CDN می‌ تواند به سازمان‌ ها کمک کند تا عملکرد و امنیت برنامه‌ های کاربردی وب خود را بهبود بخشند، زمان خرابی را کاهش دهند و در هزینه‌ های مربوط به امنیت صرفه جویی کنند. برای داشتن CDN Firewall می توانید سفارش خود را از طریق پنل کاربری مبناکلود ثبت کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

فایروال شبکه چیست؟

یک سیستم امنیتی است که برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به یک شبکه خصوصی طراحی شده است. می توان آن را در قالب سخت افزار یا نرم افزار و یا ترکیبی از هر دو پیاده سازی کرد و این دیوار آتشین ترافیک ورودی و خروجی شبکه را بر اساس قوانین امنیتی از پیش تعیین شده نظارت و کنترل می کند و به عنوان یک مانع بین یک شبکه داخلی قابل اعتماد و شبکه های خارجی غیرقابل اعتماد مانند اینترنت عمل می کند.

سوالات متداول

یک راه حل امنیتی است که در یک شبکه تحویل محتوا (CDN) یکپارچه شده است تا از حملات مبتنی بر وب محافظت کند.

با رهگیری ترافیک ورودی و فیلتر کردن آن بر اساس مجموعه‌‍ ای از قوانین از پیش تعریف شده کار می‌ کند. همچنین می‌ تواند از الگوریتم‌ های یادگیری ماشین برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات جدید و نوظهور استفاده کند.

می‌تواند به بهبود عملکرد و امنیت برنامه‌ های کاربردی وب با کاهش خطر خرابی، نقض داده‌ ها و سایر حوادث امنیتی کمک کند.

می تواند در برابر انواع حملات مبتنی بر وب، از جمله حملات DDoS، تزریق SQL و سایر آسیب پذیری های رایج برنامه های وب محافظت کند.

هر بسته داده‌ ای که از آن عبور می‌ کند را بررسی کرده و بر اساس قوانین امنیتی تعریف شده، تصمیم می‌ گیرد که ترافیک را مجاز یا مسدود کند.