Phone Icon

دیتاسنتر مبناکلود

دیتاسنتر مبناکلود واقع در منطقه ویژه پیام ارائه دهنده انواع خدمات دیتاسنتری با بالاترین کیفیت و پایداری به مشتریان است.

دیتاسنتر

ابزار مانیتورینگ به شناسایی مسائل و مشکلات در هر لحظه کمک نموده و امکان مداخله به موقع و بهینه سازی منابع را برای بهبود عملکرد و در دسترس بودن سیستم فراهم می کند. نظارت موثر برای اطمینان از قابلیت، امنیت و مقیاس پذیری خدمات مبتنی بر ابر، ضروری می باشد.

در‌واقع می توان گفت مانیتورینگ یک جنبه حیاتی در مدیریت هر سیستم، شبکه یا برنامه ای است و شامل ردیابی معیارهای مختلف و تجزیه و تحلیل داده ها است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز طبق انتظار عمل کرده و هر گونه مشکل یا خطا را شناسایی می کند.

10055322_38950 1

معیار‌های اصلی دیتاسنتر Tier 4 مبناکلود

مقاومت در برابر خرابی

یکی از وظایف دیتاسنتر مبناکلود حفاظت از ایستگاه‌ های فعال و غیر فعال خود در برابر هر نوع نقص و خرابی می‌ باشد. این خرابی‌ ها شامل اجزای فیزیکی (مانند سیستم‌ های برق، خنک کننده‌ ها سوئیچ‌ ها و ...)، مشکلات نرم‌ افزارها و یا حملات امنیتی است. همچنین در صورت بروز خطا یا مشکل به طور خودکار به حالت‌ های جایگزین و غیر فعال رفته تا از پرداختن خدمات به مشتری بازنماند.

تکنولوژی اتصال به شبکه

در دیتاسنتر مبناکلود، از اتصالات و تجهیزات شبکه با قابلیت‌ بالا و پشتیبانی استفاده می‌ گردد. هدف از این ویژگی این است که در صورت خرابی یکی از مسیرها، ترافیک به طور خودکار از طریق مسیرهای جایگزین به مقصد برسند و از هرگونه اختلال جلوگیری گردد.

جلوگیری از قطع شدن

دیتاسنتر مبناکلود از زمان‌ های توقف کمتری نسبت به دیتاسنترهای Tier 3 برخوردار است، به گونه‌ای که احتمال قطع شدن خدمات به حداقل برسد.

پشتیبانی انرژی

از منظر انرژی، دیتاسنتر مبناکلود از ژنراتورها، ups به منظور پایداری بهره‌مند است. این امر موجب می‌ گردد تا در زمان خاموشی شبکه برق عمومی، دیتاسنتر همچنان به صورت مستقل و بدون انقطاع کار کند.

تهویه (Cooling)

سیستم‌های تهویه یا کولینگ به منظور حفظ دما و رطوبت مناسب در دیتاسنتر نصب می‌ شوند تا از افزایش حرارت و خطر از دست رفتن اطلاعات جلوگیری شود.

سیستم‌های مانیتورینگ و نظارت اطلاعات

با توجه به اهمیت بالای خدمات مشتریان، نیاز به سیستم‌ های مانیتورینگ و نظارت مداوم، امری بسیار مهم است. دیتاسنتر مبناکلود قابلیت نظارت بر عملکرد اجزا را به طور مداوم داراست و در صورت بروز خطاها و مشکلات به صورت سریع واکنش نشان می‌ دهد.

سرورها (Servers)

سرورها نقش اصلی را در دیتاسنترها ایفا می‌ کنند و وظیفه پردازش و اجرای برنامه‌ ها و خدمات را بر عهده دارند. دیتاسنتر ما شامل سرورهای به روز قدرتمند و قابل اعتماد با ظرفیت و پشتیبانی از پردازنده‌ های قوی و حافظه‌ های پر سرعت است.

ذخیره‌سازی (Storage)

به دلیل اهمیت ذخیره سازی داده‌ ها و اطلاعات مشتریان به صورت امن و پایدار مبناکلود با استفاده از تکنولوژی Ceph در دیتاسنتر، خود این امر را تحقق می‌ بخشد.

سوالات متداول

دیتاسنتر (Data Center) یا مرکز داده مکانیست که جهت گرد هم آمدن گروه عظیمی از سرورهای کامپیوتری و تجهیزات شبکه‌ با استفاده از امکانات زیرساختی و ارتباطی برای رایانش و میزبانی مجموعه‌ بزرگی از داده‌ ها فراهم شده‌ است.

مقاومت در برابر خرابی – تکنولوژی اتصال به شبکه – جلوگیری از قطع شدن – پشتیبانی انرژی – تهویه – سیستم‌ های مانیتورینگ و نظارت اطلاعات – سرورها – ذخیره‌ سازی

محاسبات (Compute) – ذخیره‌ سازی (Storage) – شبکه‌ سازی (Networking)